شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور
منو
شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور

پویایی صنعت برق با ۱۴ سال بدون خاموشی محقق شد

توسط در اخبار, اخبار صنعت روشن فوریه 2, 2016


 

لوگوی صبا

به نقل از مهر، محمود حقی فام ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از واحدهای صنعتی موفق در مدیریت بهینه مصرف برق در تابستان که در سالن اجتماعات اداره برق قزوین برگزار شد اظهارداشت: صنعت برق به عنوان زیرساخت توسعه کشور با افزایش جمعیت و بالارفتن مصرف انرژی با چالش های جدی روبروست که با مدیریت می توان از بحرانها عبور کرد.

وی افزود: افزایش مصرف انرژی به گونه ای بوده که اگر همراهی مشترکان نباشد قادر به تامین نیازها نخواهیم بود لذا شرکت توانیر با اجرای برنامه های متنوع و فرهنگ سازی از خاموشی های گسترده جلوگیری کرده است.

حقی فام تصریح کرد: صنعت برق به گونه ای است که خاموشی های گسترده و نابهنگام می تواند صنعت و تولید ما را دچار مشکل کند و حتی به فروپاشی در برخی حوزه ها منجر شود.

۱۴ سال بدون خاموشی افتخار صنعت برق است

وی بیان کرد: خوشبختانه با مدیریت منطقی در حوزه برق ۱۴ سال است که خاموشی (بلک اوت) نداشته ایم که در این میان همکاری صنایع قابل توجه و کلیدی بوده است.

حقی فام تصریح کرد: مهندسی انجام شده در حوزه برق به گونه ای بوده که توانستیم پیک بار را مدیریت کنیم و برای سال ۹۵، ۹۶ هم انتظار داریم با همکاری مشترکان صنعتی بتوانیم هشت درصد پیک بار داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در شرایط پسا برجام و برداشته شدن تحریم ها به نظر می رسد شاهد رشد مضاعف صنعت باشیم که باید بتوانیم به سرمایه گذاری در این بخش و تقاضاهای جدید پاسخ دهیم و در کنار آن خاموشی نیز نداشته باشیم.

در این مراسم به ۱۸ واحد صنعتی برتر که در مدیریت بهینه مصرف، کاهش پیک بار، تولید پراکنده برق بیشترین همکاری را باشرکت توزیع نیروی برق داشتند لوح تقدیر و جوایز نقدی اعطاء شد.

مدیران انرژی شرکت های پارس زئولایت، کائولینت، نفیس نخ، نساجی میهن مهر، نخ البر، آپاداناسرام، نیرو محرکه، سایپا شیشه، مدرسه عالی شهید مطهری، کاشی پارس، مجتمع پودر ایران، سرامیک البرز، شرکت آب و فاضلاب، مفید شیشه، نگین برق قزوین و شرکت بانیان رسانه قدرت کاسپین در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.

 


نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه