khordeh v4

انرژی امید به جرگه خرده فروشان برق پیوست

مدیر عامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور از دریافت مجوز خرده فروشی برق توسط این شرکت از وزارت نیرو خبر داد. وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینه ورود به حوزه تجارت برق و انرژی در کشور افزود:

خرده فروشی برق به عملیات بازرگانی برق شامل خرید و فروش برق توسط شرکت‌های دارای مجوز یا پروانه خرده فروشی اطلاق می‌گردد. طبق دستورالعمل اجرائی پروانه خرده فروشی برق ابلاغی مورخ 97/12/27 معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو، پروانه خرده فروشی، "اجازه نامه‌ای است که از طرف وزارت نیرو به منظور فروش انرژی الکتریکی به مشترک در هر یک از سطوح ولتاژی توزیع، فوق توزیع و انتقال، خرید و فروش برق از بورس انرژی، خرید برق از بازار عمده فروشی برق، خرید و فروش حقوق و منافع ناشی از بهره‌برداری از ظرفیت نیروگاه و یا خرید و فروش گواهی ظرفیت صادر می شود."

در تعریف فوق، محدوده فعالیت شرکت‌های خرده فروش تبیین شده است که به طور کلی می‏توانند نسبت به تأمین برق (انرژی الکتریکی) مشترکین و یا خرید و فروش برق و گواهی ظرفیت اقدام نمایند.

در حال حاضر تعدادی از متقاضیان که طبق دستورالعمل فوق واجد شرایط اخذ پروانه خرده فروشی بوده‏اند موفق به دریافت پروانه مذکور شده‌اند و به فعالیت در این زمینه مشغول هستند.

وی افزود در مجوز اولیه صادره برای شرکت انرژی امید، سقف فروش برق به مصرف کنندگان نهایی 200 مگاوات در هر ساعت تعیین شده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در صورت رسیدن به سقف فروش مذکور، امکان ارائه درخواست برای افزایش این مقدار نیز وجود دارد.

محمدحسین عسگری افزود: شرکت‌های خرده فروشی علاوه بر امکان تأمین برق مشترکین خود، اجازه انجام فعالیت بازرگانی برق و خرید و فروش برق و اوراق گواهی ظرفیت در بورس انرژی طی دوره معاملاتی قراردادها را نیز دارند.

مدیر عامل انرژی امید ادامه داد با توجه به ابلاغ مصوبه هیأت محترم وزیران در سال‌های 97 و 99، مصرف کنندگان بالای 5 مگاوات بایستی نسبت به تأمین برق خود از طریق نیروگاه‌های متعلق به خود، قراردادهای دوجانبه یا معامله از طریق بورس انرژی اقدام نمایند. با توجه به اینکه به دلایل مختلف مصرف کنندگان بزرگ ممکن است تمایلی نداشته باشند خود را درگیر تعقیب روزانه و ساعتی قیمت‌ها و پیگیری نوسانات دوره‌ای آن نمایند، در این حالت شرکت‌های خرده فروشی که به طور تخصصی و حرفه‏ای در بازار برق حضور فعال دارند می‏توانند با انجام تحلیل‌های دقیق اقدام به خرید برق نموده و با فرمول‌های معین، برق خریداری شده را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت شرکت انرژی امید، با تجربه و تخصص و سابقه درخشان در صنعت برق با حضور در حوزه تجارت برق و انرژی به‌عنوان یکی از ایده‌های نو و با توجه به ظرفیت‌های موجود در نظر دارد، نقش فعال و موثری در این حوزه ایفا کند. وی همچنین به پتانسیل‌های شرکت انرژی امید در این زمینه از جمله استفاده از ظرفیت‌ نیروگاه‌های در اختیار و تحت مدیریت همچنین وجود صنایع هم‌گروه با مصرف بالای برق اشاره کرد.

انرژی امید به جرگه خرده فروشان برق پیوست

مدیر عامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور از دریافت مجوز خرده فروشی برق توسط این شرکت از وزارت نیرو خبر داد. وی با اشاره به برنام…

انعقاد قرارداد ساخت بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان

قرارداد بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر با بهره‌گيري از توربين‌های گازی و بخار ساخت کارخانجات گروه مپنا با ظرفيت ٥٤٦ مگاوات ام…

راه‌اندازی همراه بورس برای سهامداران

سهامداران گرامی :

به منظور سهولت و راحتی در انجام کلیه امور حق تقدم می توانید از نسخه وب همراه بورس به آدرس Hamrahbours.ir  یا اپ…

واحد دوم بخار نیروگاه ارومیه به شبکه برق کشور متصل شد

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی ، "حمیدرضا عظیمی " با اشاره به اینکه با سنکرون این واحد ظرفیت تولید برق این نیروگاه به یک هزار…

سنکرون شدن واحد دوم بخار نیروگاه ارومیه تا پایان آذر 1400

سنکرون شدن واحد دوم بخار نیروگاه ارومیه تا پایان آذر 1400

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور ، با کوشش و تلاش …

گزارش تصویری آغازعملیات اجرایی احداث بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان

 عملیات اجرایی احداث بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان با حضور مدیرعامل محترم گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ومدیرعامل محتر…

نشست اعضای هیات مدیره به همراه مدیران عامل شرکت های فرعی هلدینگ مدیریت انرژی امید تابان هور

طی برگزاری جلسه هیات مدیره شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در تاریخ 1401/05/02، مدیران عامل شرکت های تولید نیروی برق سبز منجیل، م…