گردهمایی بزرگ متخصصان انرژی کشور برگزار می‌شود

لوگوی صبا به نقل از ایلنا، "داوود منظور" قائم‌مقام مدیرعامل توانیر و دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی، با بیان این خبر گفت: تجربه کمیته ملی انرژی ایران در برگزاری 10 دوره همایش بین المللی انرژی نشانگر آن است که این رویداد علمی و کاربردی، مورد پذیرش مدیران، محققان، اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

منظور هم‌اندیشی در جهت پاسخگویی به نیازهای آتی و تأمین انرژی مطمئن برای نسل کنونی و آینده را مهم‌ترین هدف این همایش بین المللی عنوان کرد و گفت: در این همایش دو روزه، دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مهندس چیت چیان وزیرنیرو، مهندس زنگنه وزیر نفت و مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی در خصوص شعار این دوره نیز اظهار داشت: با تمرکز بر موضوع‌های سیاستی و کاربردی بخش انرژی، " پویایی انرژی در جهان در حال تغییر" به عنوان شعار یازدهمین دوره این همایش انتخاب شده است.

منظور با بیان این که این همایش در 10 و 11 خرداد ماه جاری با حضور بیش از 1500 تن از محققان، متخصصان و مدیران بخش‌های مختلف انرژی کشور و دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و پژوهشی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: دراین دوره 60 متخصص بین المللی از 22 کشور جهان شامل کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، ترکیه، اتریش، کانادا، ژاپن، ایتالیا، بلژیک، یونان، استرالیا، چین، فنلاند، قزاقستان، نیوزیلند، اردن، پاکستان، اسپانیا، هندوستان، امارات، فنلاند و لبنان در قالب سخنران کلیدی، ارائه دهنده مقاله و مدعو حضور خواهند داشت.

وی در خصوص تعداد مقاله‌های ارائه شده در این همایش نیز اظهارداشت: از میان 450 مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش، 225 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که به صورت شفاهی یا در قالب پوستر ارائه خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت: در این همایش 4 میزگرد تخصصی با محورهای تأمین مالی و تراز منابع و مصارف مالی بخش انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و کنوانسیون‌های زیست محیطی، مرزهای سیاست گذاری و دانش دربهره وری انرژی و میزگرد پیوند آب و انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی برگزار و درآنها به بررسی مشکلات و موضوعات مهم بخش انرژی پرداخته می‌شود.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی انرژی گفت: انرژی ارزشمندترین سرمایه و زیربنای تمدن نوین بشری و میراث ما برای نسل‌های آینده به‌شمار می‌رود که استفاده بهینه و پایدار ازآن مستلزم شناخت کامل منابع انرژی است.

منظور خاطرنشان کرد: راه حل‌هایی که در گذشته غیرممکن و پرهزینه به نظر می‌رسیدند، امروزه به لحاظ فنی و اقتصادی قابل دستیابی شده‌اند. با بکارگیری ظرفیت‌های جدید منابع انرژی تجدید شونده، سیستم‌های نوین مدیریتی، فناوری‌های پیشرفته و بهبود بهره‌وری می‌توان به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کرد که این امر مستلزم همکاری و تعامل فراگیر در توسعه و به‌کارگیری دانش و فناوری‌های انرژی است.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی انرژی گفت: این همایش ظرفیت‌های جدیدی را برای توسعه پژوهش‌های بنیادین و ارائه راهکارهای حل مسائل و چالش‌های فرآروی سازمان‌ها و مراکز مرتبط در بخش انرژی ایجاد نموده است.

منظور در عین حال تصریح کرد: کمیته ملی انرژی به عنوان دبیرخانه همایش در نظر دارد با برنامه ریزی‌های موثرتر و جلب مشارکت گسترده تر مخاطبان و ذینفعان، زمینه‌های بهره مندی از این ظرفیت‌ها را برای پاسخگویی به نیازهای بخش انرژی کشور فراهم آورد.

برپایه این گزارش؛ هم‌زمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد که فرصتی برای شرکت‌ها و مؤسسات فعال در حوزه انرژی برای ارائه آخرین دستاوردهای خود به شمار می‌رود که در یک فضای علمی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 

۸۰ درصد سوخت نیروگاه‌‌ها سال ۹۴ از گاز تامین شد

به نقل از فارس با اتمام فصول سرد سال مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها کاهش می یابد و به دنبال آن شاهد افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش نیر…

مدیرعامل سانا رئیس هیات مدیره توانیر شد

سرویس صنعت برق نیوز: تابستان امسال موضوع دوشغله بودن معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در دیوان عدالت اداری مطرح و مورد پیگیری ق…

پیش بینی مصرف ۱۰هزار مگاواتی تهرانی ها در تابستان امسال

پیش بینی مصرف ۱۰هزار مگاواتی تهرانی ها در تابستان امسال

به نقل از ایسنا، مقایسه حداکثر قدرت نیاز مصرف اصلاح شده طی ده سال گذشته …

عوارض 30 ریالی قبوض برق از تجدیدپذیرها به صدا و سیما رسید

سرویس صنعت برق نیوز: با آنکه هفته های گذشته از اختصاص بخشی از درآمدهای ناشی از عوارض 30 ریالی قبوض بقر به صدا و سیما اخباری منتشر …

اختصاص حداقل 7هزار میلیارد ریال در بودجه 95 به انرژی های تجدیدپذیر

به نقل از ایرنا، حمید چیت چیان شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره سهم انرژی های تجدیدپذیر در بودجه سال آینده گ…

پست 230 کیلوولت پلدختر وارد مدار شد

با وارد مدار شدن پست 230 کیلوولت پلدختر ضریب قابلیت اطمینان و پایداری شبکه انتقال برق باختر افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رس…

آب ۱۰۰۰ تومانی را ۴۰۰ تومان می‌فروشیم

 حمید چیت‌چیان در اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت:شرکت‌های آب و برق د…

فلاحتیان: هیات عراقی در راه تهران برای از سرگیری صادرات برق

فلاحتیان: هیات عراقی در راه تهران برای از سرگیری صادرات برق

 به گزارش برق نیوز، هوشنگ فلاحتیان در پاسخ به این سؤال که ماجرای از س…